SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na remont nawierzchni przed kościołem nie będzie procesji eucharystycznej.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. W środę spotkanie „Magis” dla studentów o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy na wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Więcej informacji u ks. Kamila.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem na co dzień, albo o niewierzących w istnienie aniołów”.
 6. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 8. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową do Miedniewic, Nieborowa i Radziejowic, wyjeżdżamy w najbliższą sobotę 12 maja o godz. 7.00.
 9. Również w sobotę w Kobylinie o godz. 19.00 będzie tzw. „majówka”, czyli Msza św. z nabożeństwem majowym. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 10. Za naszym pośrednictwem Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu zaprasza w sobotę na obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczną się od Mszę św. w intencji strażaków o godz. 16.30.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Również za tydzień w niedzielę 13 maja o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 13. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii profesorów i studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego - Collegium Joanneum. Nasi goście opowiedzą nam o potrzebie poznawania Boga, zrozumienia własnej wiary, a wiec korzystania z oferty uczelni. Collegium Joanneum przygotowuje osoby do posługi w parafiach, wspólnotach i ruchach kościelnych naszej diecezji. Umożliwia zdobywanie kwalifikacji do nauczania katechezy w szkole, oraz wspomaga małżeństwa w radosnym podążaniu drogą chrześcijańskiej rodziny. Wśród gości będą: ks. prof. Robert Skrzypczak, autor popularnej książki o ks. Dolindo oraz ks. dr Janusz Stańczuk, autor książek dla dzieci. Po każdej Mszy będzie można nabyć te książki oraz poprosić o autograf.
 14. Spotkanie informacyjne dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej w góry na wakacje z ks. Kamilem, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
 15. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „I Grójecki Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne m.in. wystąpi „Mały Chór Wielkich Serc” z Łodzi. Gry i zabawy, pokazy umiejętności OSP w Grójcu i Powiatowej Komendy Policji w Grójcu. Pokazy gimnastyki i sztuki walki, a także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, bezpłatny poczęstunek i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy fanty od parafian do loterii i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 16. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 17. Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny Wspieram Dominika, który odbędzie się 10 maja (czwartek) o godz. 16.30 na hali sportowej Spartakus w Grójcu. Celem koncertu jest zebranie środków finansowych na leczenie chorego na nowotwór nerek 18-letniego Dominika, mieszkańca Grójca i naszego parafianina. 
 18. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać naszą parafialną gazetkę „Nicolaus”.
 19. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Komunijne bale? Nie u wszystkich”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy fragmenty wywiadu z papieżem Franciszkiem „Rewolucja Boga”.
 20. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.
 21. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Julita Dudek,
  - śp. Tadeusz Kołacz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....