PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIII Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej podczas nabożeństw majowych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. W czwartek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, świętując 227. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Ze względu na przypadającą w tym dniu Uroczystość 3 Maja, adoracja będzie w godz. 18-19.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remont nawierzchni przed kościołem.
 10. W dniach 1 i 3 maja br. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 11. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o teologii ciała, głoszonej według św. Jana Pawła II. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Maryjnych drogach Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na remont nawierzchni przed kościołem dzisiaj prasę można nabyć przed kaplicą pogrzebową.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Atanazego,
  - w czwartek Uroczystość NMP, Królowej Polski,
  - w piątek wspomnienie św. Floriana.
 15. W ostatnim czasie zmarły nasze parafianki:
  - śp. Teodozja Walczak,
  - śp. Bogumiła Kopera.
  Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....