CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Niech te dni będą czasem modlitwy, aby to co jest dziełem Boga w ludzkim sercu, było przez tego człowieka przyjęte.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 4. Również w piątek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. Spotkanie Magis dla studentów w sobotę o godz. 18.30. Tematem spotkania będzie najnowsza adhortacja Papieża Franciszka "Gaudete et exsultate".
 6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową w sobotę 2 czerwca. W programie m.in. zwiedzanie odrestaurowanej katedry w Łowiczu, jednego z najstarszych kościołów romańskich w Polsce, św. Aleksego w Tumie, zamku królewskiego w Łęczycy oraz miejsca narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Dodatkowe informacje można uzyskać u ks. Mariusza.
 7. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedziele 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 15 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 8. W przyszłą niedzielę 29 kwietnia o godz. 15.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIII Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 9. Z radością informujemy, że w Archidiecezjalnym Konkursie Santo Subito poświęconym św. Janowi Pawłowi II, dwie uczennice z PSP Nr 2 zostały laureatkami etapu rejonowego. Gratulujemy Marii Jakubowskiej z klasy 4b za zajęcie I miejsca i Antoninie Jermacz z klasy 4 d za zajęcie III miejsca. Nasze podziękowania i gratulacje przekazujemy pani Anecie Senator za przygotowanie swoich uczennic do konkursu.
 10. Rozpoczęliśmy wymianę nawierzchni placu, dróg i schodów na terenie wokół kościoła.  W trakcie remontu wymienimy całą infrastrukturę w otoczeniu kościoła. Zostanie zamontowane nowe przyłącze wody wraz całą intalacją wodną, Wymienimy starą instalację elektryczną. Zostanie zamontowana nowa instalacja do nawodnienie terenów zieleni oraz istalacja do minitoringu kościoła i placu wokól kościoła. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji oraz o wyrozumiałość związaną z przejściowymi trudnościami z dojściem do kościoła.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” otrzymamy bezpłatny dodatek najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym. Natomiast w „Niedzieli” w ramach Tygodnia Modlitw o Powołania m.in. przeczytamy o codziennym życiu, modlitwie i pracy klauzurowego zakonu sióstr Bernardynek.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,
  - w środę święto św. Marka, ewangelisty.
 13. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Leszek Żurawski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...