TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj przed kościołem Komenda Powiatowa Policji w Grójcu we współpracy z naszą parafią organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. W godzinach od 8.00 do 16.00, osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się, jako potencjalni dawcy szpiku. Potrzebne są wyłącznie dobre chęci i dokument tożsamości z numerem PESEL. Statystycznie, co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Każdego z nas może to spotkać, dlatego prosimy o pomoc. W ten sposób możemy ofiarować najcenniejszy dar drugiemu człowiekowi, czyli życie.
 2. Również jutro, w poniedziałek w godz. 8 -18 w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu ul. Brzozowa 108, będzie można zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku.
 3. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na ostatnie spotkanie przed uroczystością Komunii Świętej, we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 4. Spotkanie Magis dla licealistów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W sobotę zapraszamy na rozgrywki Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. Na boiskach Grójeckiego Ośrodka Sportu przy ul. Laskowej 17 od godz. 9.00, rywalizować będą o puchar Dziekana Grójeckiego zespoły ministrantów z dekanatów: grójeckiego, wareckiego i mogielnickiego. Zapraszamy do kibicowania naszym ministrantom.
 7. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 15 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 8. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 9. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Jeszcze Francja nie umarła”, czy krew przelana za wiarę przez współczesnych męczenników znad Sekwany uratuje Francję od zbiorowej apostazji? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Benedykcie XVI, jako rzeźbiarzu Bożego objawienia.
 10. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Ludwik Wiśniewski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...