DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Również dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00 w domu katechetycznym.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. W najbliższy wtorek 10 kwietnia jest 8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tego tragicznego lotu.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po wieczornej Mszy św. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem na Eucharystii, albo o żyjących złudzeniami”.
 6. Spotkanie Magis dla gimnazjalistów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Temat spotkania: „Czy warto wierzyć w sny?".
 7. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w piątek po Mszy św. w sali na plebani.
 8. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 16.30 w domu katechetycznym.
 9. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach, Nieborowa i Radziejowic. W programie m.in. zwiedzanie sanktuarium i Msza św. w Miedniewicach, zwiedzanie z przewodnikiem pałacu i barokowego ogrodu Radziwiłłów w Nieborowie, zespołu pałacowo-parkowego w Radziejowicach i galerii obrazów Józefa Chełmońskiego. Wyjazd jest w sobotę 12 maja. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Grójcu we współpracy z naszą parafią organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. W godzinach od 8.00 do 16.00 przed kościołem, osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Potrzebne są wyłącznie dobre chęci i dokument tożsamości z numerem PESEL. Statystycznie co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Każdego z nas może to spotkać, dlatego prosimy o pomoc. W ten sposób możemy ofiarować najcenniejszy dar drugiemu człowiekowi, czyli życie. Szczegółowe informacje możemy znaleźć na plakatach w gablotach przed kościołem.
 11. W niedzielę, 15 kwietnia zapraszamy do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy pod hasłem „Jesteśmy za życiem”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00.
 12. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Jezu, ufam Tobie”, o kluczu do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o duszpasterstwie małżeństw w kryzysie.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Danik.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...