NIEDZIELA PALMOWA

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30 wieczorem o godz. 18.00. Spowiadamy do środy włącznie podczas każdej Mszy św.
 2. Plan Liturgii Triduum Paschalnego
  • WIELKI CZWARTEK
  o Rano tylko w katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, poświęcenie świętych olejów krzyżma i chorych.
  o MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00.
  o Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
  • WIELKI PIĄTEK
  o Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej.
  o O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.
  o Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22.00.
  o W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY – nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
  • WIELKA SOBOTA
  o Jest to dzień adoracji, ciszy i modlitwy. Chrystus jest złożony w grobie.
  o O godz. 20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ – poświęcenie ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  o Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  o Po Liturgii rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  o Od godz. 8.30 do godz. 16.00 błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  o O godz. 6.00 Rezurekcja.
  o Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11, 12.30, 17 i 19.
  o Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  • PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
  o Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
 3. Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W najbliższy wtorek nie będzie spotkania grupy modlitewnej św. o. Pio.
 6. W środę zapraszamy na „Noc Konfesjonałów” od godz. 17 do 22 będzie możliwość spowiedzi. Prosimy skorzystajmy z tej ostatniej szansy przed świętami, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi.
 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 8. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od poniedziałku do środy włącznie.
 9. W Wielki Piątek 30 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w miejscowościach poza Grójcem od godz. 9.00.
 11. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za złożone ofiary.
 12. Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego, kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wyjazd jest 21 kwietnia w sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 13. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły opisujące liturgię Triduum Paschalnego: Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Jerozolimskiej Drodze Krzyżowej.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Janina Burzyńska,
  - śp. Agnieszka Adamska-Singh,
  - śp. Mieczysław Jackowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....