PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie, będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym są głoszone na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę, podczas każdej Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i spowiedzi.
 2. Od jutra do środy będą rekolekcje szkolne dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach.
 3. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.15, natomiast zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Grójca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończymy w kościele Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. Wyjazd młodzieży z naszej parafii jest o godz. 8.45.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.
 6. W Wielki Piątek 30 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Informacja dla rodziców dzieci z klas III, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. We wtorek 20 marca nie będzie spotkania dla rodziców z powodu odbywających się w tym czasie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych.
 8. Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego, kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wyjazd jest 21 kwietnia w sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 9. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za złożone ofiary mieszkańcom Odrzywołka i Grudzkowoli oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom.
 11. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka w artykule zatytułowanym „Ile jest Franciszka we Franciszku?”. „Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł „Sakramenty i pieniądze”.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Wiktoria Komar,
  - śp. Jadwiga Pawlik,
  - śp. Stanisław Piekarniak,
  - śp. Czesław Szarewicz,
  - śp. Andrzej Kowalski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....