XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kazania na Mszach św. głosi Ks. Dr Dariusz Czupryński, ze zgromadzenia orionistów, twórca i dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Ksiądz Dariusz po Mszach św. zbiera ofiary na budowę hospicjum dla dzieci.
 2. Ksiądz Prałat Stanisław Laskowski obchodzić będzie w tym tygodniu dwa wielkie jubileusze: 80-lecia urodzin i 35-lecia posługi kapłańskiej na Ziemi Grójeckiej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z tej okazji: W czwartek 13 sierpnia o godz. 18:00 Eucharystię w intencji Dostojnego Jubilata sprawować będzie i homilię wygłosi Metropolita Warmiński, Ks. Abp Józef Górzyński, który w 1985 r. w naszej parafii rozpoczynał swoją drogę kapłańską.
 3. Ze względu na uroczystości jubileuszowe nabożeństwo fatimskie w czwartek rozpocznie się o godz. 17:15.
 4. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. W tym roku zawieszamy naszą pielgrzymkę pieszą do Matki Bożej Lewiczyńskiej.
 5. 15 sierpnia świętować będziemy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Władze miasta i dowództwo Garnizonu Grójec zapraszają na uroczyste obchody. Szczegółowy program w gablocie.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu i zbierać będziemy ofiary na pomoc dla poszkodowanych.
 7. Ks. Paweł Kulpiński i Ks. Mariusz Miodek na mocy dekretu Kard. Kazimierza Nycza z dnia 12 czerwca b.r. kończą posługę w naszej parafii i zostają posłani do prestiżowych parafii stołecznych: Ks. Paweł – do parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie, Ks. Mariusz – do parafii św. Aleksandra na Trakcie Królewskim. Nowe obowiązki Kapłani obejmą od dnia 26 sierpnia. W związku z tym w niedzielę 23 sierpnia pragniemy uroczyście podziękować Księżom Wikariuszom za ich pracę duszpasterską w Grójcu. Ze względu na obecne ograniczenia pożegnanie Ks. Mariusza odbędzie się na Mszy św. o godz. 9:30, Ks. Pawła – na Mszy o godz. 11:00.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku parafialnym.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności
  Śp. Urszula Waniek
  Wieczny odpoczynek…