XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 18.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Zachęcamy do obejrzenia przed kościołem wystawy związanej z jubileuszem 100. rocznicy Objawień w Fatimie zorganizowanej przez Akcje Katolicką.
 3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 4. 15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tego dnia oddajemy hołd poległym w obronie Ojczyzny i modlimy się za polskich żołnierzy oraz o bezpieczeństwo i pokój w naszej Ojczyźnie.
 5. Tradycyjnie 15 sierpnia z naszej parafii wyruszy XVIII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej w Lewiczynie. Zapraszamy wszystkich na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 6. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za naszym pośrednictwem Rada Nadzorcza i Zarząd Banku Spółdzielczego w Grójcu zaprasza w niedzielę 27 sierpnia o godz. 17.00 na jubileuszową Mszę św. z okazji 145-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Grójcu.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o niewygodnej świętej Edycie Stein. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuły o pielgrzymowaniu bez granic jako życiodajnym krwiobiegu Europy.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w czwartek wspomnienie św. Jacka.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Magdalena Chojak,
  - śp. Helena Bratus,
  - śp. Józefa Bobrowska,
  - śp. Kazimierz Stępień,
  - śp. Jan Mikołajczyk
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....