TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 5. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe w każdą środę o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w każdy piątek również o godz. 18.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. Przypominamy, że pomimo wakacji Msze św. w naszej parafii odprawiane są bez zmian: w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 18.00,
  a w niedziele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 7. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 9. Z przykrością informujemy, że burza oraz nawałnica, która przeszła w czwartek 29 czerwca nad Grójcem spowodowała przewrócenie drzew na nowym i starym cmentarzu. Częściowo zostały usunięte połamane drzewa i nadłamane gałęzie, które stwarzały zagrożenie dla ludzi i pomników. Niestety niektóre prace porządkowe wymagają specjalistycznego sprzętu i będą kontynuowane w najbliższym czasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach, które zostały zabezpieczone i przygotowane do prac porządkowych.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o nowo mianowanych kardynałach przez papieża Franciszka. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o ratowaniu Puszczy Białowieskie.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza – apostoła,
  - w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Jadwiga Sopińska,
  - śp. Marianna Noremberg.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....