DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Rozpoczynamy październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą, rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele w godz. 18.30. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:15.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2018. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W ubiegłą niedzielę, dzięki państwa życzliwości zebraliśmy 1183 zł na remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim zniszczonej po pożarze. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
 11. W przyszłą niedzielę 8 października przypada XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W całej Polsce w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 12. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” udzieliła naszej parafii pełnomocnictwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie miasta Grójec. Zbiórka będzie na zasadach określonych w regulaminie Dnia Papieskiego, zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 2014 r. o zbiórkach publicznych. Informujemy, że tradycyjnie ofiary będą zbierane przy kościele po każdej Mszy św. oraz młodzież z duszpasterstwa Magis będzie kwestować na terenie miasta Grójec.
 13. Rodzina Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd autokarowy do Serpelic, w ramach inicjatywy ogólnopolskiej „Różaniec do granic”, popartej przez Episkopat Polski. W święto Matki Bożej Różańcowej organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do odmawiania różańca na granicach kraju. Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje w kiosku parafialnym.
 14. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, w których przeczytamy m.in. o Polsce oplecionej różańcem, czyli inicjatywie modlitwy różańcowej na granicach Polski. Natomiast przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać kolejny numer naszego miesięcznika „Nicolaus”.
 15. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić modlitewniki, Pismo Święte, różańce, kalendarze na rok 2018 oraz inne dewocjonalia.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  - w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  - w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
  - w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 17. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kowalska,
  - śp. Małgorzata Wawrzyniak,
  - śp. Krzysztof Brzeziński,
  - śp. Henryk Looze.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......