CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Za tydzień w niedzielę będą w naszej parafii ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa. Przybliżą nam postać św. Maksymiliana Kolbe, założyciela Niepokalanowa oraz znaczenie i rolę jaką w życiu każdego z nas może mieć Cudowny Medalik Niepokalanej.
 5. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o obronie małżeństwa i rodziny. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania wywiadu z ks. prof. Wiesławem Kądzielą, autorem słynnych pieśni religijnych.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek święto św. Benedykta – patrona Europy,
  - w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  - w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta,
  - w sobotę wspomnienie św. Bonawentury.
 8. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Plisiecka,
  - śp. Franciszek Wolschon.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....