XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zachęcamy do uczęszczania na Msze św. sprawowane w naszym kościele. Dziękujemy za przestrzeganie norm sanitarnych.
 2. Posługę w naszej parafii rozpoczynają dwaj nowi księża wikariusze: Ks. Tomasz Moch i Ks. Mariusz Słowik. Ks. Tomasz przybył do nas z parafii św. Anny w Piasecznie, Ks. Mariusz – z parafii św. Józefa w Ursusie. Życzymy kapłanom błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w parafii św. Mikołaja w Grójcu.
 3. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Na „Nowym” cmentarzu przy Pomniku Pamięci Narodowej o godz. 13:00 odbędzie się apel poległych organizowany przez Dowództwo Garnizonu Grójec. W kościele będziemy modlić się za ofiary wojny na Mszy św. o godz. 18:00.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. O 16:30 Msza św. z udziałem dzieci. Spowiedź na każdej Mszy św.
 6. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 7. W sobotę po Mszy św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:30 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja i procesja eucharystyczna.
 9. Zachęcamy do udziału w Uroczystej Mszy Świętej Dożynkowej celebrowanej przez Kardynała Kazimierza Nycza w niedzielę 6 września o godz. 16:00 w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. Organizatorzy nie przewidują imprez towarzyszących tegorocznym Dożynkom.
 10. Prasa katolicka dostępna jest w kiosku parafialnym. Polecamy tygodniki: Idziemy, Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Jerzy Tecław
  Śp. Elżbieta Tomeczek
  Śp. Jerzy Matysiak
  Wieczny odpoczynek…
 12.