• 1
  • 2
  • 3
  • 4

20 maja 2017 roku w siedzibie kurii odbył się finał diecezjalny Biblijnej Akademii Najmłodszych. Celem tego konkursu organizowanego przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Katolicki Ośrodek Apostolatu Biblijnego jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród dzieci oraz pogłębianie osobistej relacji z Panem Bogiem poprzez lekturę Biblii.

 

  • IMG_20170520_113239

W finale diecezjalnym wzięło udział ponad 100 osób z całej diecezji, a naszą parafię reprezentowali: Kasia Kuna i Kamil Bąder z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Maciej Kozłowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Finaliści otrzymali do rozwiązania test zawierający 40 pytań dotyczących niedzielnych Ewangelii. Ogłaszając wyniki, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, ks. Marek Przybylski, podkreślił, że największą wygraną każdego uczestnika finału jest lepsza znajomość Ewangelii. Z pytaniami konkursowymi także wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kamil, który w finale zdobył maksymalną ilość punktów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, tytuły Eksperta Niedzielnej Ewangelii i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom finału, szczególnie reprezentantom naszej parafii, gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji BAN.