II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele w Polsce jest obchodzona jako niedziela pomocy misjonarzom – „Ad Gentes”. Ofiary składana na tacę przeznaczone są na ten cel. Za życzliwość i ofiarność w imieniu misjonarzy składamy serdeczne podziękowania.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych
  o 17:15, dla dzieci o godz. 16:30.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio, w piątek po Mszy św. godz. o 18:00 – spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 4. Okres Wielkiego Postu jest czasem szczególnego praktykowania miłości bliźniego i jałmużny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialny wolontariat CARITAS. Zainteresowanych włączeniem się w posługę miłosierdzia w naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza lub Ks. Pawła Komara. Rozpoczynamy też wielkopostną akcję pomocy najbardziej potrzebującym. Przed ołtarzem M.B. Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i środki czystości. Z zebranych artykułów zrobione zostaną paczki, które wolontariusze zaniosą przed świętami do najuboższych rodzin naszej parafii. Zachęcamy do przynoszenia jako jałmużnę wielkopostną takich produktów, które przydadzą się w domu na święta.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszym kiosku parafialnym. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Różaniec. Dostępne są także modlitewniki wielkopostne z rozważaniami Drogi Krzyżowej oraz modlitewniki do św. Michała Archanioła.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  śp. Barbara Prager
  śp. Ewa Górzyńska
  śp. Kazimierz Radecki
  śp. Zofia Zajączkowska
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…