TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza ks. kanonika Zbigniewa Stefaniaka odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz podopiecznych Pomocy Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Zebrany ofiary zostaną uroczyście przekazane podczas uroczystości 12 lipca w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej oraz nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Uroczystości rozpoczną się w kościele od Mszy św. o godz. 12.00, a następnie na Pl. Wolości odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Policji.
 8. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Obydwu tygodnikach m.in. przeczytamy o zmianach personalnych w parafiach archidiecezji warszawskiej oraz zdjęcie nowego proboszcza naszej parafii.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Sławomir Słabuszewski,
  - śp. Tadeusz Chmurzewski,
  - śp. Stanisława Radziwiłowicz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…