DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Drodzy Parafianie,
  Decyzją Metropolity Warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza zostałem mianowany z dniem 30 czerwca 2019 roku proboszczem parafii św. Wojciecha w Warszawie po pięciu latach pełnienia funkcji proboszcza w parafii św. Mikołaja w Grójcu. Wspominam także wcześniejsze trzy lata mojej posługi w tej parafii jako wikariusza i dzięki temu mogę powiedzieć, że znaczna część mojego życia była związana z Grójcem, tutejszymi mieszkańcami i parafianami. Dziękuję wszystkim za życzliwość i serdeczność, jakiej doświadczyłem tutaj. Dla każdego księdza, którego powołanie łączy się z posłuszeństwem wobec decyzji biskupa, bardzo ważne jest wsparcie i otwartość wspólnoty parafialnej. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszego zaufania, a moje działania związane z administracją parafią, pozwoliły również poprawić stan świątyni i jej otoczenia.
  Dziękuję Bogu za Jego prowadzenie w życiu i na wszelkie powierzone mi zadania patrzę w kategorii powołania i daru. Wspólnota parafialna jest silna, jeśli stanowi rodzinę osób zaangażowanych, pełnych wiary w Opatrzność Boga i potrafiących właściwie odczytywać potrzeby i zadania.
  Drodzy moi Parafianie oraz wszyscy, którzy przyjęliście mnie z życzliwym sercem, powierzam się Waszej pamięci i modlitwie oraz zapewniam, że również będę pamiętał o Was w modlitwie.
  Przyszła niedziela 30 czerwca, będzie ostatnim dniem mojej posługi w naszej parafii.
 2. Decyzją Metropolity Warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza, proboszczem parafii św. Mikołaja w Grójcu mianowany został ks. Zbigniew Stefaniak, dotychczasowy kapelan w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy budowaniu i ubieraniu ołtarzy oraz tym, którzy złożyli na ten cel ofiary. Szczególnie dziękujemy ministrantom, asyście kościelnej, bielankom. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
 4. Codziennie od Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu w ramach danej oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 7. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 14 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym po każdej Mszy św.
 10. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W dniu ojca w „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o niekochanym ojcostwie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Ojciec, tata, tatuś”.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  - w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  - w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Władysława Woźniak,
  - śp. Stanisław Fidler.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…