UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj duszpasterstwo młodzieżowe MAGIS serdecznie zaprasza do kawiarenki na palcu przed kościołem. Czekać tam będą różnego rodzaju ciasta i owoce, nie zabraknie czegoś na ochłodę. Kawiarenka zacznie działać po Mszy Św. o godz.9.30, a zostanie zamknięta po Mszy Św. o godz. 19.00.
 2. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 z naszego kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele Miłosierdzia Bożego. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy 12.30.
 4. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów na Mszę św. w środę 19 czerwca o godz. 8.00.
 6. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebanii. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 7. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 14 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym po każdej Mszy św.
 8. Rodziców uczniów z klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 23 września br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą Paszportu, na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 10. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o ciemnej stronie Internetu. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Burka krzyż i śmierć”, o codziennym życiu Nawal, chrześcijanki mieszkającej w Arabii Saudyjskiej.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
  - w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  - w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kaźmierska,
  - śp. Przemysław Gorzkowski,
  - śp. Zbigniew Rączkowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…