UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i zarazem czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Jaki sens mają objawienia maryjne?
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. W sobotę o godz. 9.30 w kościele Miłosierdzia Bożego, będzie próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 7. W przyszłą niedzielę duszpasterstwo młodzieżowe MAGIS serdecznie zaprasza do kawiarenki na palcu przed kościołem. Czekać tam będą różnego rodzaju ciasta i owoce, nie zabraknie czegoś na ochłodę. Kawiarenka zacznie działać po Mszy Św. o godz.9.30, a zostanie zamknięta po Mszy Św. o godz. 19.00
 8. Rodziców uczniów z klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 23 września br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00
 9. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zebraliśmy 1884 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą Paszportu, na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 11. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest płyta z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o działalności Caritas Polska.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  - we wtorek wspomnienie św. Barnaby,
  - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Zbigniew Maziński,
  - śp. Jacenty Majcher,
  - śp. Ryszard Idzikowski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…