UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz dokończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.00 będzie Msza św. prymicyjna ks. Tomasza Barańskiego. Ks. Tomasz jako kleryk w 2017 roku odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 4. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. We wtorek 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, J.E. Ks. bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z trzecich klas gimnazjum. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania w poniedziałek od godz. 17.00.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres komunii wielkanocnej. Przypominamy tym wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli komunii w czasie wielkanocnym, aby wykorzystali ten ostatni tydzień.
 11. Informacja dla wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Sulejowa, wyjazd jest w najbliższą sobotę o godz. 7.00.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Bonifacego,
  - w sobotę wspomnienie św. Jadwigi.
 13. Wychodząc z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest specjalny dodatek, poświęcony pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny w 1979 roku. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o niezwykłych święceniach kapłańskich na sali oddziału onkologicznego
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Dariusz Zakrzewski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…