VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę komunii świętej za dar ołtarza. Rodzice zakupili podstawkę pod mszał.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Mieszkańców Maciejowic zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na tzw. „Majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym.
 4. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.
 7. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remonty i inwestycje w parafii.
 10. Z radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę nasz parafianin Radosław Więcławek przyjął święcenia diakonatu w Zakonie Kaznodziejskim Ojców Dominikanów.
 11. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do końca maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej,
  - w piątek święto Nawiedzenia NMP.
 13. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym w dniu matki polecamy artykuł o matka świętych. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Prymasie Tysiąclecia, kardynale Stefanie Wyszyńskim w przypadającą w tym tygodniu 38. rocznicę odejścia do wieczności.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Henryk Kański,
  - śp. Piotr Zięba,
  - śp. Stanisław Chmielewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…