V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wielką radość. Dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach oraz ich rodzinach.
 2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Rodzice zakupili dwie puszki do udzielania komunii świętej pod dwiema postaciami.
 3. Dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię Świętą będą miały Msze św. w ramach białego tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. Rocznica I Komunii św. za tydzień 26 maja na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 5. Spowiedź dzieci przed rocznicą I Komunii św. w piątek 24 maja. Dzieci ze Szkoły Podstawowe Nr 3 o godz. 17.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 o godz. 18.00.
 6. Mieszkańców Załącza zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 19.15 na tzw. „Majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym.
 7. W czwartek 23 maja w godz. 9.00-12.00 w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu ul. Poświętne 17, będzie można oddać krew. Zachęcamy do włączenia w tę szlachetną inicjatywę. Pamiętajmy, że oddając krew przekazujemy nadzieję potrzebującym, a niejednokrotnie ratujemy życie.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę autokarową. W programie zwiedzanie z przewodnikiem kościołów i zabytków Sulejowa, Inowłodza, Tomaszowa Mazowieckiego i Nowego Miasta. Wyjazd jest 8 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 9. Za naszym pośrednictwem Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu zaprasza w sobotę na obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. w intencji strażaków o godz. 15.00.
 10. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do końca maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 11. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy wczoraj zajęli II miejsce w rozgrywkach rejonowych Piłkarskiej Ligi Ministranckiej w Archidiecezji Warszawskiej.
 12. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 9 czerwca na XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 13. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Bardzo dziękuję wszystkim księżom, pracownikom i wspólnotom parafialnym oraz wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania i przebieg tych ważnych wydarzeń w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 15. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o obecności chrześcijaństwa w Unii Europejskiej.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Irena Budziszewska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…