IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Raz na pięć lat w każdej parafii odbywa się wizytacja księdza biskupa. Jej celem jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem wiernych. Dzisiaj gościmy ks. kardynała Kazimierza Nycza, a jutro ks. biskupa Piotra Jareckiego. Szczegółowy program wizytacji wygląda następująco:
  Niedziela 12 maja
  • Przywitamy ks. kardynała przed Mszą św. o godz. 9.30 i będzie z nami na wszystkich pozostałych Mszach św.
  • O godz. 12.30 ks. kardynał będzie przewodniczył uroczystej sumie parafialnej.
  • O godz. 13.45 szczególnie zapraszamy wszystkich parafian na stary cmentarz przy ul. Mszczonowskiej. Tam będziemy razem z ks. kardynałem modlić się za naszych zmarłych spoczywających na grójeckich cmentarzach.
  • W niedzielę w godzinach popołudniowych, nasz gość odwiedzi Parafialny Dom Pomocy Społecznej, spotka się siostrami Adoratorkami Krwi Chrystusa oraz z księżmi pracującymi w parafii.
  • O godz. 18.00 na plebani będzie spotkanie z Radą Parafialną.
  Poniedziałek 13 maja
  • Ks. bp Piotr Jarecki spotka się z przedstawicielami instytucji znajdujących się na terenie parafii, a także odwiedzi Siostry Córki Maryi Niepokalanej.
  • O godz. 18.00 odprawi Mszę św., po której w domu katechetycznym będzie spotkanie z przedstawicielami wszystkich grup duszpasterskich działających w parafii.
  • Na godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie z procesją, któremu przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki.
  • Apelem Jasnogórskim o godz. 21 zakończymy wizytację kanoniczną w naszej parafii.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty, zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek.
 3. Jutro o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebanii. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę 19 maja, na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30, będzie Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci z klas trzecich właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 7. Spowiedź dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej będzie w piątek, 17 maja o godz. 16.30.
 8. Zapraszamy na tzw. „majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym. W środę 15 maja o godz. 18.00 w Grudzkowoli. Natomiast w sobotę 18 maja o godz. 19.00 w Kobylinie przy kapliczce. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 9. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wole Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.
 10. Ojcowie Jezuici zapraszają serdecznie na uroczystości św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, które odbędą się dnia 16 maja o godz. 18.00 w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli, przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
 11. W sobotę 1 czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to niezwykłe wydarzenie. Zapraszamy młodzież: kandydatów do bierzmowania, uczniów szkół średnich, studentów. Zapisy przyjmuje do 15 maja ks. Paweł Komar.
 12. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 9 czerwca na XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie NMP Fatimskiej,
  - we wtorek święto św. Macieja,
  - w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli.
 14. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o objawieniach w Fatimie, zatytułowany „Czy wszystko się spełniło”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o tygodniu modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Zofia Wielgus,
  - śp. Ewa Wróbel.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…