III NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Również w dzisiaj w naszej parafii gościmy „Księgarnię na Miodowej” z Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej. W księgarni będzie można kupić dla siebie lub na prezent dla bliskich m.in. książki o tematyce religijnej, dewocjonalia, filmy czy obrazy.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po wieczornej Mszy św. Temat katechezy: „Tajemnica nieprawości człowieka, czyli odpuść, jako i my…”
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 8. Raz na pięć lat w każdej parafii odbywa się wizytacja księdza biskupa. Jej celem jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem wiernych. W naszej parafii taka wizytacja będzie miała miejsce 12 i 13 maja. W niedzielę 12 maja będziemy gościć ks. kardynała Kazimierza Nycza, a w poniedziałek 13 maja ks. biskupa Piotra Jareckiego. Szczegółowy program wizytacji wygląda następująco:
  Niedziela 12 maja
  • Przywitamy ks. kardynała przed Mszą św. o godz. 9.30 i będzie z nami na wszystkich pozostałych Mszach św.
  • O godz. 12.30 ks. kardynał będzie przewodniczył uroczystej sumie parafialnej.
  • O godz. 13.45 szczególnie zapraszamy wszystkich parafian na stary cmentarz przy ul. Mszczonowskiej. Tam będziemy razem z ks. kardynałem modlić się za naszych zmarłych spoczywających na grójeckich cmentarzach.
  • W niedzielę w godzinach popołudniowych, nasz gość odwiedzi Parafialny Dom Pomocy Społecznej, spotka się siostrami Adoratorkami Krwi Chrystusa oraz z księżmi pracującymi w parafii.
  • O godz. 18.00 na plebani będzie spotkanie z Radą Parafialną.
  Poniedziałek 13 maja
  • Ks. bp Piotr Jarecki spotka się z przedstawicielami instytucji znajdujących się na terenie parafii, a także odwiedzi Siostry Córki Maryi Niepokalanej.
  • O godz. 18.00 odprawi Mszę św., po której w domu katechetycznym będzie spotkanie z przedstawicielami wszystkich grup duszpasterskich działających w parafii.
  • Na godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie z procesją, któremu przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki.
  • Apelem Jasnogórskim o godz. 21 zakończymy wizytacje kanoniczną w naszej parafii.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty, zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek.
 10. W maju szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej, uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 11. Zapraszamy na tzw. „majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym. W sobotę 11 maja o godz. 19.00 w Kobylinie, obok domu o numerze 72. Natomiast w środę 15 maja o godz. 18.00 w Grudzkowoli. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 12. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wole Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.
 13. Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową. W programie zwiedzanie z przewodnikiem kościołów i zabytków Sulejowa, Inowłodza, Tomaszowa Mazowieckiego i Nowego Miasta. Wyjazd jest 8 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 14. W sobotę 1 czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to niezwykłe wydarzenie. Zapraszamy młodzież: kandydatów do bierzmowania, uczniów szkół średnich, studentów. Zapisy przyjmuje do 15 maja ks. Paweł Komar.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto św. apostołów Filipa i Jakuba,
  - w środę uroczystość św. Stanisława.
 16. Wychodząc z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 17. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł zatytułowany „Bądź patriotą jak Jezus”, o rodzinie i ojczyźnie, które mają ze sobą ścisły związek. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o misterium korony cierniowej, uratowanej z pożaru katedry Notre Dame w Paryżu.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Bożena Nowicka,
  - śp. Dariusz Czerwiński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…