II NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje nas post.
 5. W piątek zapraszamy na Mszy św. o godz. 12.30, podczas której w asyście Wojska Polskiego będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, świętując 228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 10. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remonty i inwestycje w parafii.
 11. Raz na pięć lat w każdej parafii odbywa się wizytacja księdza biskupa. Jej celem jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem wiernych. W naszej parafii taka wizytacja będzie miała miejsce 12 i 13 maja. W niedzielę 12 maja będziemy gościć ks. kardynała Kazimierza Nycza, a w poniedziałek 13 maja ks. biskupa Piotra Jareckiego. W niedzielę ks. kardynała powitamy przed Mszą św. o godz. 9.30 i będzie z nami na wszystkich pozostałych Mszach św. W poniedziałek ks. biskup Piotr Jarecki spotka się z przedstawicielami instytucji znajdujących się na terenie parafii, a także ze wspólnotami działającymi przy parafii. Szczegółowy program wizytacji jest w gablocie przed kościołem. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 12. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wole Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.
 13. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć „Księgarnię na Miodowej” z Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej. W księgarni będzie można kupić dla siebie lub na prezent dla bliskich m.in. książki o tematyce religijnej, dewocjonalia, filmy, czy obrazy.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej,
  - we wtorek uroczystość św. Wojciecha,
  - w czwartek wspomnienie św. Atanazego,
  - w piątek uroczystość NMP Królowej Polski,
  - w sobotę wspomnienie św. Floriana.
 15. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł zatytułowany „Ogień nad Sekwaną”, o nieplanowanych rekolekcjach we Francji. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Bożym miłosierdziu.
 16. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Gaik,
  - śp. Celina Kowalczyk,
  - śp. Teresa Jachowska,
  - śp. Danuta Ciaś - Żakowicz,
  - śp. Henryk Skarzyński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…