NIEDZIELA PALMOWA

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30 wieczorem o godz. 18.00. Spowiadamy do środy włącznie podczas każdej Mszy św.
 2. Plan Liturgii Triduum Paschalnego
  WIELKI CZWARTEK
  - Rano tylko w katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, poświęcenie świętych olejów krzyżma i chorych.
  - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00.
  - Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
  WIELKI PIĄTEK
  - Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej.
  - O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.
  - Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22.00.
  - W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY – nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
  WIELKA SOBOTA
  - Jest to dzień adoracji, ciszy i modlitwy. Chrystus jest złożony w grobie.
  - O godz. 20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ – poświęcenie ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  - Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  - Po Liturgii rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  - Młodzież z naszej parafii zaprasza na wspólne modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. godz. 23.00.
  - Od godz. 8.00 do godz. 16.00 błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  - O godz. 6.00 Rezurekcja.
  - Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11, 12.30, 17 i 19.
  - Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
  - Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
 3.  Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIV Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 5. W środę zapraszamy na „Noc Konfesjonałów” od godz. 17 do 22 będzie możliwość spowiedzi. Prosimy skorzystajmy z tej ostatniej szansy przed świętami, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi.
 6. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 7. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od poniedziałku do środy włącznie.
 8. W Wielki Piątek 19 kwietnia od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 16.00 w miejscowościach poza Grójcem od godz. 9.00.
 10. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 11. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielnego” i „Niedzielę” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o trzech świętych dniach Triduum Paschalnego. Natomiast w „Niedzieli” m.in. o cierpiącym kościele w Syrii.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Krystyna Pietrzak,
  - śp. Mirosław Kaczor.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….