V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie, będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym są głoszone na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna w środę, przed południem podczas każdej Mszy św., a wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i spowiedzi.
 3. Od jutra do środy będą rekolekcje szkolne dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego, a od środy do piątku włącznie dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 2 i Nr 3. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i młodzieży uczestniczących w rekolekcjach, a rodziców prosimy o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po wieczornej Mszy św. Temat katechezy: „Czy ja naprawdę wierzę w życie wieczne”.
 5. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.15, natomiast zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Grójca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończymy w kościele Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. Wyjazd młodzieży z naszej parafii jest o godz. 8.45.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.
 8. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIV Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 9. W Wielki Piątek 19 kwietnia od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie za naszym pośrednictwem, ogłasza nabór kandydatów na Rodziny Zastępcze. Szczegółowe informację możemy znaleźć w gablocie przed kościołem.
 11. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 13. Wychodząc z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta DVD z filmem: „Ignacy Loyola żołnierz – grzesznik - święty”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Dariusz Marek.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….