• 1

Filip Grzędowski

Znacząca odległość między Panamą a Warszawą nie przeszkodziła nam w świętowaniu Światowych Dni Młodzieży.

 

  • 50679426_552821511869752_1788646328784388096_n

W Świątyni Opatrzności Bożej było równie gorąco, a momentami może i goręcej. 27 stycznia Duszpasterstwo Młodzieży Magis razem z młodzieżą z parafii z Belska i Lipia udała się wspólnie na Panamę w Warszawie – spotkanie młodzieży z całej diecezji, by wspólnie świętować tegoroczne ŚDM-y. Organizatorem wy-darzenia była Wspólnota Emmanuel z inicjatywy Kazimierza kardynała Nycza.

Po wspólnej integracji, oraz nieustannym łączeniu się z grupą polskiej młodzieży w Panamie wysłuchaliśmy konferencji Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na rolę decyzji w życiu każdego człowieka. Zauważył, że motto Światowych Dni Młodzieży w Panamie - „Oto ja, służebnica pańska niech mi się stanie według twego słowa” - powinno być inspiracją dla każdego z nas. Maryja miała w chwili swojej decyzji 13-14 lat, była więc młodsza od praktycznie każdego z obecnych w świątyni.

Nie zabrakło także czasu na modlitwę i medytacje przed ikoną Matki Bożej. Pragniemy także uspokoić wszystkich zmartwionych rodziców – podczas przerwy w spotkaniu ugoszczono nas pyszną zupą oraz smakami Panamy w postaci owoców. Przysmaki nie były jednak jedyną formą poznania Panamy. Dzięki spotkaniu z panią ambasador Panamy oraz prezentacji na temat kraju dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Większą uwagę przyciągały jednak tradycyjne panamskie stroje.

Podczas mszy świętej pod przewodnictwem Kazimierza kardynała Nycza za sprawą transmisji mogliśmy wysłuchać homilii Papieża Franciszka głoszonej do młodzieży w Panamie i na całym świecie. Papież zachęcał do nie odkładania decyzji na kolejny dzień, należy wszystko robić dziś.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Portugalii, już teraz prosimy od modlitwę za ich organizację oraz za młodzież z Polski, a w szczególności z naszej parafii, która wybierze się na największe spotkanie młodych.