logo

Home OGŁOSZENIA
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

21 maja 2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wielką radość. Dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach oraz ich rodzinach.
 2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci: krzyża procesyjnego stojącego przy ołtarzu oraz kompletu sześciu ornatów.
 3. Od jutra przez kolejne trzy dni będziemy się modlić o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy prosić Pana Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli i w sadzie.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży wyjeżdżającej na Lednicę. Po Eucharystii zapraszamy młodzież na integracyjny grill.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie członków Żywego Różańca.
 7. Również w piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy.
 8. Mieszkańców Kobylina i Maciejowic zapraszamy w najbliższy piątek na tzw. „Majówkę", czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym. W Kobylinie przy „starej kapliczce" o godz. 18.30, a Maciejowicach o godz. 19.00.
 9. W sobotę o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej Magis dla studentów.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 12. Również od piątku po Mszy św. o godz. 6.30 rozpoczniemy Nowennę do Opatrzności Bożej, przygotowująca nas do X Święta Dziękczynienia, które obchodzimy w tym roku w niedzielę 4 czerwca.
 13. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w 36. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.
 14. W przyszłą niedzielę 28 maja w Grójcu odbędzie się „Dzień Strażaka". Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu.
 15. Za naszym pośrednictwem dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Piotra Skargi w Grójcu, zapraszają we wtorek, 23 maja na uroczystość 70. rocznicy powstania szkoły. Jubileusz rozpoczniemy o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą, której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp. Piotr Jarecki.
 16. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie we wtorek 30 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 28 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 17. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego" i „Niedzieli". W „Gościu Niedzielnym" przeczytamy o matkach wielkich Polaków oraz „o kościele na wesoło" czyli kościelnym humorze. Natomiast w „Niedzieli" polecamy wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim – metropolitą lwowskim, sekretarzem dwóch papieży.
 18. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie NMP, Wspomożycieli Wiernych,
  - w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 19. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

1.     Dzisiaj po każdej Mszy Św. w odpowiedzi na apel papieża Franciszka jest zbiórka dobrowolnych ofiar do  puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, a przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat pomaga ofiarom syryjskiego konfliktu.

2.     Również dzisiaj  o godz. 15.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XII Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.

3.     Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na ostatnie  spotkanie przed uroczystością  Komunii Świętej, we wtorek  o godz. 19.00 w kościele.

4.     Są jeszcze rodzice, którzy nie odebrali strojów dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej lub zgłaszali poprawki,  wszystkie stroje będzie można odebrać  we wtorek podczas spotkania.

5.     Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebani.

6.     W czwartek  o godz. 18.00  Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

7.     Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie we wtorek 30 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym. Prosimy  o wpłacenie  pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 28 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.

8.     Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do najstarszego w Polsce  Sanktuarium Relikwii  Drzewa Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich. W programie m.in.  zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, Msza św. oraz zwiedzanie klasztoru cystersów w Wąchocku i  kościoła św. Katarzyny. Wyjazd jest 24 czerwca, koszt wynosi 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

9.     Zapraszamy młodzież na Lednicę. Wyjazd jest autokarem w piątek, 2 czerwca o godz. 23.00, powrót w niedzielę 4 czerwca rano. Koszt wynosi 90 zł. Informacje i zapisy u ks. Kamila.

10.                 Dzieci zapraszamy na kolonię letnią organizowaną przez naszą parafię w Beskidzie Sądeckim. Odbędzie się ona w dniach 15-22 lipca. Zamieszkamy w Ośrodku Sportowym „Andrzejówka” niedaleko Popradu. W ośrodku czekają na nas m.in. boiska do różnych gier indywidualnych i grupowych, a w okolicy wiele ciekawych atrakcji. Koszt kolonii to 880 zł. Zapisy  w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.

 

 

 

 

 

11.                 Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI.  Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.

12.                 Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film na płycie DVD pt. „Zmartwychwstały”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. polecamy artykuły o Bożym Miłosierdziu, które jest kołem ratunkowym dla świata.

13.                 W liturgii bieżącego tygodnia:

 - w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,

 - we wtorek święto św. Marka, ewangelisty,

                - w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

14.                 W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:

 - śp. Wiesława Wolska,

 - śp. Franciszek Szatan,

 - śp. Mieczysław Czubryt.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

Obserwuj nas na:

Reklama

Ogłoszenia

PODZIEL SIĘ SERCEM
i 1% podatkiem.
Nie szukaj daleko!
LUDZIE STARSI
z Domu Opieki w Grójcu

czekają na Twoją pomoc!

JAK WYPEŁNIĆ PIT?

Kursy przedmałżeńskie

23 marca 2017 roku

o godz. 18.00
rozpoczęły się spotkania przygotowujące
do Sakramentu Małżeństwa.

Kurs obejmuje:
10 spotkań w Domu Parafialnym (kolejne niedziele - godz. 18.00)
3 w Poradni Rodzinnej.

Zakończenie kursu
- 11 czerwca 2017 r.

PLAN KURSU


TERMIN NASTĘPNEGO KURSU:

III edycja - 24.09 - 03.12.2017

Spotkania odbywają się
w domu katechetycznym
w niedziele o godz. 18.00.

Poradnia Rodzinna
czynna w I i III czwartek miesiąca
od godz. 18.00
w kancelarii parafii
Miłosierdzia Bożego
w Grójcu.

Ewangelia

21.05.2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

Słowa Ewangelii
według św. Jana

Będę prosił Ojca, a da wam Ducha Prawdy

J 14, 15-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie widział. Ale wy Mnie widzicie; ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

Kto ma przykazania mje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».


Oto słowo Pańskie

Nowe Życie w Jezusie to nie jest (tylko) owoc jakiejś ascezy albo ogromnego wysiłku naszej woli, ale cierpliwe napełnianie się Duchem Świętym, który daje motywację, czyni nas wolnymi i uzdalnia do pełnienia dobra. Jeśli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać przykazania. Duch będzie ci pomagał w wypełnianiu Prawa Bożego. On nas tego nauczy, bo to wcale nie jest prosta sprawa. Słowo Parakletos oznacza Pocieszyciela nie w sensie pocieszenia emocjonalnego, kiedy płaczemy albo przeżywamy żałobę po stracie. Paraklet to ten, który zachęca do wytrwałości w chwili próby, żebyśmy nie zatrzymali się w drodze wiary, nie stracili pokoju serca, czyli pewności, że Zmartwychwstały żyje i jest z nami.

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Niech zstąpi Duch Twój, Panie, o odnowi oblicze każdego z nas.

Każdego.

Ks. Kamil Falkowski

Matka płacząca nad zmarłym synem jest obrazem Kościoła, który jak matka płacze nad każdym swoim dzieckiem, kiedy ono się zagubi w niewierze. Jeśli we wspólnocie wiernych nie ma bólu z powodu tego, że ktoś z jej członków stracił wiarę, albo popadł w grzechy znaczy to, że cała wspólnota uległa jakieś śmiertelnej chorobie.

Kościół to ma w swojej naturze, że płacze kiedy z jego dziećmi dzieje się coś złego.

Nigdy jeszcze nie widziano, żeby nieboszczyk płakał na własnym pogrzebie. Ale to właśnie dlatego niektóre stany duchowe nazywamy śmiercią duszy. Człowiek potrafi się tak duchowo zagubić, że już nie zdaje sobie sprawy ze swojego nieszczęścia.   Tylko matka Kościół i jego żyjące dzieci płaczą nad jego śmiercią.

Tym płaczący Kościół różni się od wdowy z Naim, że zna moc Chrystusa Pana i błaga Go o to, żeby wskrzesił mu zmarłe dziecko. To pobudza Kościół do nadziei na odzyskanie najbardziej nawet zagubionych grzeszników.

Modlitwa za Kapłanów

Do Jezusa, Odwiecznego Kapłana

O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo święte więzy miłości łączące Serce Boże z sercem człowieczym. Amen.

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Myśli Jana Pawła II

Człowiek chwali Boga poprzez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania. Pan Bóg powołuje każdego człowieka,

a Jego głos daje znać o sobie już w duszy dziecka.

Gazeta parafialna

MIESIĘCZNIK

2016-17

WRZESIEŃ

Nicolaus + Dodatek

Magis

Mikołajek

PAŹDZIERNIK

Nicolaus + Dodatek

Magis

Mikołajek

LISTOPAD

Nicolaus + Dodatek

Mikołajek

GRUDZIEŃ

Nicolaus + Dodatek

Magis

Mikołajek

STYCZEŃ

Nicolaus + Dodatek

Mikołajek

LUTY

Nicolaus + Dodatek

Magis

Mikołajek

MARZEC

Nicolaus + Dodatek

Mikołajek

KWIECIEŃ

Nicolaus + Dodatek

Magis

Mikołajek

MAJ

Nicolaus + Dodatek

Mikołajek

2015-16

WRZESIEŃ

Nicolaus

Dodatek dla małżeństw

Dodatek dla młodzieży - Magis

PAZDZIERNIK

Nicolaus

Dodatek dla małżeństw

Dodatek dla młodzieży - Magis

LISTOPAD

Nicolaus

Dodatek dla małżeństw

Dodatek dla młodzieży - Magis

GRUDZIEŃ

Nicolaus

Dodatek dla małżeństw

Dodatek dla młodzieży - Magis

STYCZEŃ 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw

Dodatek dla dzieci - Mikołajek

LUTY 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw
Dodatek dla dzieci - Mikołajek

MARZEC 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw
Dodatek dla młodzieży - Magis

KWIECIEŃ 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw
Dodatek dla dzieci - Mikołajek

MAJ 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw
Dodatek dla młodzieży - Magis

CZERWIEC 2016

Nicolaus
Dodatek dla małżeństw
Dodatek dla dzieci - Mikołajek

NICOLAUS - 2015
1(14)/4-01-15

2(15)/11-01-15

3(16)18-01-15

4(17)25-01-15

5(18)1-02-15

6(19)8-02-15

7(20)15-02-15

8(21)22-02-15

9(22)1-03-15

10(23)8-03-15

11(24)15-03-15

12(25)22-03-15

13(26)29-03-15

14(27)5-04-15

15(28)12-04-15

16(29)19-04-15

17(30)26-04-15

18(31)3-05-15

19(32)10-05-15

20(33)17-05-15

21(34)24-05-15

22(35)31-05-15

23(36)7-06-15

24(37)14-06-15

25(38)21-06-15

26(39)28-06-15

DODATKI

MIKOŁAJEK Nr 1/2014

MIKOŁAJEK Nr 2/2015

2014

Nr 1/5-10-14

Nr 2/12-10-14

Nr 3/19-10-14

Nr 4/26-10-14

Nr 5/2-11-14

Nr 6/9-11-14

Nr 7/16-11-14

Nr 8/23-11-14

Nr 9/30-11-14

Nr 10/7-12-14

Nr 11/14-12-14

Nr 12/21-12-14

Nr 13/28-12-14


Kontakt

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W GRÓJCU

05-600 Grójec, ul. Worowska 1

tel. (48) 664 23 65

E-mail: sw.mikolaj.grojec@gmail.com

Nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/MikolajGrojec

Nr konta naszej Parafii:
Rzymskokatolicka parafia p.w. św. Mikołaja
Bank Spółdzielczy w Grójcu, ul. Jatkowa 3
17912800022001000002730001

Proboszcz: ks. Zbigniew Suchecki


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, php hosting. Valid XHTML and CSS.