JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów na Mszę św. w piątek 22 czerwca o godz. 8.00.
 2. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumenty (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
  Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie „Festynu Rodzinnego u św. Mikołaja”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom. Wszystkim, którzy pomagali w pracach przygotowujących do festynu i w niedzielę podczas festynu. Wyrazy wdzięczności składamy młodzieży i rodzicom scholi dziecięcej, a szczególnie tym parafianom, którzy przynieśli ciasta dla wszystkich uczestników festynu.
 4. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 8 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 5. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z Bogdanem Rymanowskim zatytułowany „Zdobyć Kreml”, o faworytach mundialu, stylach piłkarskich i szansach Polaków. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o męskim oblężeniu Częstochowy, czyli pielgrzymce mężczyzn na Jasną Górę w dniu ojca.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Romualda – opata,
  - w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.