• 1

ks kamil falkowski

 Ks. Kamil Falkowski

teltel. 790 542 967
fb
twitter

Duszpasterz młodzieży, prowadzi grupę MAGIS dla gimnazjalistów, licealistów i studentów.

Odpowiada za przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży i wolontariat Adoptuj dziadka.

Zajmuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza i parafialną gazetą Nicolaus.

Napisz do Ks. Kamila

Zapraszamy na

opener

MŁODZIEŻ

 • BIERZMOWANI
 • MAGIS - O DUSZPASTERSTWIE
 • MAGIS - ROZKŁAD JAZDY

Spotkania odbywają się w Domu Katechetycznym

 • Obowiązują indeksy (ale na ustalonych we wrześniu zasadach).
 • Obowiązuje sumienność w obecności i aktywności na spotkaniach (do niczego nie zmuszamy - w każdej chwili możesz się wypisać).
 • Dbamy o lepsze zrozumienie swojej wiary (liczy się jakość, a nie ilość).
 • Msza św. dla młodzieży - niedziela, godz. 17:00.
 • Śledź profile na Facebooku:

MAGIS - chciej czegoś więcej:


Bierzmowańce 2016


Więcej informacji udziela ks. Kamil Falkowski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

yolo

WSPÓLNOTA DUDZPASTERSTWA MŁODZIEŻY MAGIS

 Największe odkrycie katolika, że wiara i życie nie muszą ze sobą rywalizować czy wykluczać. Mogą się uzupełniać i przenikać.

Potrzebujemy wiary i życia.

Odkrywaj(my) razem!

Zapraszamy do grupy młodzieżowej!

MAGIS – przysłówek łaciński, który można przetłumaczyć: „bardziej”, „więcej”.

O to chodzi w chrześcijaństwie.

Nie wystarczy mi być „niedzielnym katolem”, człowiekiem praktykującym wiarę przy okazji chrztu, I Komunii, bierzmowania czy pogrzebu babci. Stoję tu, ale „nie czuję” o co właściwie chodzi. Chcę czegoś więcej!

Nie cierpię obłudy! Nie chodzi o to, żeby w niedziele zapalać Panu Bogu świeczkę, a od poniedziałku do piątku przybijać piatkę diabłu. Niby się modlę, do kościoła chodzę, a na co dzień zachowuję się jak skończony cham i prostak. Wiara bez uczynków jest martwa. I do niczego nie potrzebna. Chcę czegoś więcej!

– W kościele nie ma młodych, więc źle się tam czuję! Można zobaczyć tylko rodzinki z dziećmi albo ludzi po 50 – częste gadanie młodzieży. Gdyby wszyscy, którzy tak mówią zdecydowali się przyjść na Mszę – okazałoby się, że to jest całkiem spora grupa. Spróbuj i sam się przekonaj. Chciej czegoś więcej!

Nigdy nie będzie takiego lata

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005

Z życia wspólnoty

 1. Ewangelizacja w grójeckim gimnazjum. Młodzież zachęca młodzież do włączenia się w duszpasterstwo.
 2. Mecz Ministrantów vs Magis
 3. Wyjazd formacyjno-integracyjny Open’er na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
 4. Wspólne wyjazdy krótkodystansowe
 5. Aktywność na rzecz wspólnoty parafialnej
 6. Światowe Dni Młodzieży

rozklad jazdy magisu

Warto...

Ewangelia na niedzielę

 • 18 marca 2018
  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  I tydzień psałterza +

  18 marca 2018V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU I tydzień psałterza Jr 31, 31-34;
  Hbr 5, 7-9;
  J 12, 20-33
 • Słowa Ewangelii według Świętego Jana +

  Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity
  Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.
 • Komentarz - ks. Paweł Kulpiński +

  Komentarz - ks. Paweł Kulpiński Obumieranie jest dla nas trudnym tematem. Raczej dążymy do życia niż do śmierci. Obumieranie jest jednak naturalnym źródłem nowego życia. Dziś spójrzmy na rodzinę. Wymaga od małżonków wielu wyrzeczeń i wysiłków. Rodzina zmusza do rezygnacji z siebie ale w zamian pozwala cieszyć się życiem dzielonym i dawanym. Rodzice potrafią oddawać życie dla swoich dzieci a te dla swoich rodziców. To doświadczenie pozwala poznać tajemnicę obumierania, by mogło rozwinąć się życie. Jezus mówi o tym w kontekście królestwa Bożego. Człowiek odrzucający niebo, nie osiągnie niczego poza tym co ziemskie i… skazane na śmierć w procesie przemijania od którego wolne jest niebo.
 • 1