DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W juto przypada 39 r. wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, po każdej Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom świętego papieża.
 2. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek 17 października o godz. 19:00 w kościele.
 3. Spotkanie wspólnoty małżeństw w piątek o godz. 19:30 w sali na plebani. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębienia, odnowienia, a nieraz odbudowania miłości małżeńskiej do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18:00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w listopadzie, piętnaście minut przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 6. Można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2018. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Podczas ferii zimowych w dniach 13-20.01.2018 roku, nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Każdego kto lubi narty, sanki i inne zabawy na śniegu oraz chce poznać ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zapraszamy do Lądka Zdroju. Zapisy przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii i kancelarii. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 8. W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski, podczas zbiórki do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, zebraliśmy 4767 zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 9. Ze względu na rozpoczęty remont zakrystii prosimy, aby nie przebywać w zakrystii podczas Mszy św. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
 10. Z przykrością informujemy, o uszkodzeniu ogrodzenia starego cmentarza od ul. Ogrodowej. Wandale w nocy z piątku na sobotę zniszczyli dwa przęsła ogrodzenia, betonowy słupek oraz połamali tuje rosnące na cmentarzu.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „Nauka wiary godna”, o zbliżającym się jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o Dniu Dziecka Utraconego oraz o filmie „Dwie Korony”, opowiadającym o życiu i pracy św. Maksymiliana Kolbe.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  - we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
  - w środę święto św. Łukasza – Ewangelisty,
  - w czwartek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki,
  - w piątek wspomnienie św. Jana Kantego,
  - w sobotę wspomnienie św. Jakuba Strzęmię.