• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Z ŻYCIA PARAFII

dziekujemy

Boże naszych ojców.
Boże Patriarchów i Proroków, Apostołów i Męczenników.
Boże wszystkich świętych z rodu Polaków.
Boże wszystkich dzieci polskiej ziemi.

Dziękujemy Ci za Twoją miłosierną miłość, która nigdy się nie nuży i nie zniechęca.
Dziękujemy za to, że w Jezusie obiecałeś być  z nami przez wszystkie dni – aż do skończenia świata.
Dziękujemy za to, że w Matce Twojego Syna dałeś narodowi polskiemu przedziwną pomoc i obronę.
Dziękujemy za to, że byłeś z nami w radosnych, bolesnych i chwalebnych tajemnicach naszego narodowego losu.
Dziękujemy za to, że w Kardynale Stefanie Wyszyńskim i Papieżu Janie Pawle II dałeś nam opatrznościowych przewodników na drodze do wolności.
Dziękujemy za wszystko i z serca wołamy:
Dziękujemy Ci Boże,
Opatrzności nasza.

Boże pełen majestatu i miłosierdzia, Tobie oddajemy nasze trudne dziś i tajemnicze jutro.
Twojej Opatrzności zawierzamy wspólnotę Kościoła w Polsce.
Niech będzie solą tej ziemi, niech będzie piękny prostotą Ewangelii, niech z miłością głosi prawdę, która wyzwala.
Zawierzamy Ci polskie rodziny, by w czasach zamętu były silne wiarą i bogate
w miłość, która nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; która wszystko znosi i wszystko przetrzyma.
Zawierzamy Ci rządzących, by swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie wszystkim swoim rodakom,
pamiętając, że przed Tobą samym odpowiedzą kiedyś za każdą swoją decyzję.
Zawierzamy Ci polską młodzież, by nie bała się przyjąć powołania do pójścia za Chrystusem
– czy to w życiu małżeńskim, czy też na drodze życia kapłańskiego bądź zakonnego.
Zawierzamy Ci wszystkich, którzy niosą ciężki krzyż – choroby, samotności, bezrobocia, beznadziei
– by zachowali ufność, że na swojej drodze krzyżowej nie są sami.
Zawierzamy wszystko i z serca wołamy:
Opiekuj się nami,
Opatrzności nasza.

Boże przedwieczny.

Do Ciebie należy czas i wieczność. Powierzamy Twojej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i nas – jej dzieci. Nie opuszczaj nas – nawet wtedy, gdy my opuszczamy Ciebie. Prowadź nas – nawet wtedy, gdy nasze drogi nie są Twoimi drogami. Mów do nas – nawet wtedy, gdy nasze serca są nieskore do słuchania.

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, bądź uwielbiony teraz i zawsze.

Amen.

W środę 7 listopada o godz. 11.00 w naszym kościele odbyła się Msza św. za Ojczyznę oraz uroczystość upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorem tego wydarzenia był Powiat Grójecki. Oprócz władz powiatu i samorządowców, obecni byli żołnierze z kompanią honorową 1. Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu oraz orkiestra wojskowa z Radomia, a także przedstawiciele policji, straży granicznej, straży pożarnej, służby więziennej, kombatanci. Czynny udział miała młodzież i cała społeczność LO im. Piotra Skargi. Była ona zaangażowanaoprawę Mszę św. Przygotowała także montaż słowno-muzyczny, przez który mogła zakręcić się łza w oku.

 

 • IMG_4880
 • IMG_5209
 • IMG_5244
 • IMG_5273

Wymodlona i wywalczona wolność

List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy
odzyskania przez Polskę niepodległości

Umiłowani w Panu, Siostry i Bracia!

W dzisiejszej Liturgii Słowa Chrystus wskazuje na dwa najważniejsze przykazania.

11 listopada

Rok 1795. W wyniku 3 rozbiorów Polska podzielona między Rosję, Prusy i Austrię zniknęła na 123 lata z mapy Europy. Polacy podzieleni, znaleźli się w trzech różnych organizmach politycznych, gospodarczych i kulturowych.

Sąd nie taki straszny, jak go malują

Pełni nadziei

Wraz z świętami listopadowymi: 1 i 2 listopada, gdy wspominamy wszystkich Świętych Kościoła i drogich naszych Zmarłych, może przypomnieć się nam Katechizm, a w nim znane nam Rzeczy Ostateczne, czyli: 1. Śmierć 2. Sąd Boży 3. Niebo albo Piekło. Niekiedy pojawia się w każdym z nas pytanie: co się dzieję w momencie śmierci człowieka, jaka jest jego dalsza droga, co decyduje o losie naszych zmarłych?

OKIEM GOSPODARZA - Św. Mikołaj się zmienia…

Większość z nas wie, że nasza parafia jest jedną z najstarszych na Mazowszu. Już w 1124 r. powstał archidiakonat w Grójcu. Prawdopodobnie już wcześniej istniała tu świątynia, jednak początki organizacji kościelnej na Mazowszu nie są dostatecznie zbadane. Romański kościół, poprzednik obecnie istniejącego gotyckiego, stanął prawdopodobnie około 1134 r.

Wyruszyliśmy na nasz pielgrzymkowy szlak w sobotę 8 września. W pierwszym punktem był skansen w Kolbuszowej. W Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zostaliśmy serdecznie powitani przez panią przewodnik.

Ks. Paweł urodził się dn. 26 czerwca 1993 r. w Łapach niedaleko Białegostoku. Ma troje rodzeństwa. Dnia 8 grudnia 2017 roku w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu przyjął święcenia diakonatu, a 26 maja br. w Archikatedrze przyjął święcenia prezbiteratu. Studia teologiczne ukończył w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Bardzo lubi historię, interesuje się tym wszystkim, co zawiera wiedza o społeczeństwie.

Dziękujemy serdecznie Księdzu Kamilowi Falkowskiemu za 4 lata współpracy. Będziemy ciepło wspominać promienny uśmiech, którym zawsze nas Ksiądz witał, inspirujące rozmowy i wspólnie spędzony czas. Na dalszą drogę kapłańskiej posługi życzymy obfitości łask Bożych. Niech Pan Bóg da siłę i roztropność do realizacji nowych zadań, które przed Księdzem stawia. My zachowamy Księdza na zawsze w pamięci i będziemy otaczać naszą modlitwą.

Powspominajmy:

 • 119
 • 19029191_1892058017684289_447453919184684715_n
 • 20150221_105402
 • 20170618_201157_resized
 • 22406058_1817743361589099_5979100404986469562_n

 

Jak co roku 15 sierpnia wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie.

 • 20180815_093317
 • 20180815_093337
 • 20180815_093345
 • 20180815_093403
 • 20180815_093551

14.07 – 21.07. 2018 r.

Rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie od Mszy św. w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Już o godzinie 6.30 zaczynamy modlitwą, a potem odprawa i lecimy do Barcelony.

 • DSC_0137
 • DSC_0142
 • DSC_0145
 • DSC_0156
 • DSC_0170